Robienie instrumentów

Recyklasyka

 

Warsztaty łączą w sobie naukę robienia prostych instrumentów z elementów recyklingowych z nauką i animacją wspólnego na nich grania.

Autor projektu- Ryszard Bazarnik zaprasza do dziwnej Filharmonii z niezwykłymi przedmiotami odgrywającymi rolę instrumentów. To animacja i przygoda z grą na takich dziwnych instrumentach jak butelki, rury pcv, pudła kartonowe, elementy metalowe oraz inne materiały recyklingowe. Z nich robimy flety wodne, grzechotki, a nawet bębny oraz instrumenty melodyczne. Uczymy poszczególnych technik wspólnej gry razem. Odpowiadamy sobie na pytanie jak to jest być muzykiem, grać razem, słuchać się nawzajem, współgrać, uzupełniać i ... okazuje się, że filozofia wykonywania muzyki dziwnie bliska jest filozofii twórczego bycia i działania w codziennych sferach życia.

PRZEBIEG ZAJĘĆ

Warsztat podzielony jest na 2 etapy:

Etap 1: Warsztaty tworzenia oraz gry na przedmiotach recyklingowych - zaaranżowane w 30-40 minutowych blokach artystycznych. Działania mogą odbywać się na scenie lub poza nią na stworzonym przez nas i udekorowanym stanowisku.

Etap 2: Finałowy koncert na scenie, w którym udział biorą:
Ryszard Bazarnik - muzyk i animator - gra na nastrojonych dziwnych instrumentach garnkach, szprychach rowerowych, dzbankach
Iza Kowalewska - wokalistka, specjalistka muzykoterapii
Zespół uczestników grający na uprzednio wykonanych (podczas warsztatów) parainstrumentach
Repertuar oparty na hitach muzyki klasycznej poszczególnych krajów europejskich oraz melodiach popularnych

SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE

· czas trwania 1 warsztatu: ok 60 minut

· maksymalna liczba dzieci w 1 grupie: 80 (maksymalna liczba dzieci, które odbędą zajęcia w ciągu dnia: 400)

· maksymalna ilość warsztatów w ciągu dnia - 6

Comments are closed.