Koncert na Ścianie

Koncert na Ścianie

Koncert na Ścianie to niezwykłe show, którego sceną stają się ściany dowolnego obiektu.
Muzycy zabezpieczeni alpinistycznymi linami stojąc na niej wbrew prawom grawitacji- niczym na pionowej scenie- wykonują arcyniebezpieczny, pełnowymiarowy, dwugodzinny koncert.
Twórcą i pomysłodawcą Koncertu na Ścianie - tego przedsięwzięcia z gatunku wydarzeń niewiarygodnych jest Ryszard Bazarnik wielokrotnie współpracujący z nami artysta.

Koncert na Ścianie

to muzyka inspirowana jest tradycją Afryki, Jamajki, Karaibów, Andaluzji i Bliskiego Wschodu. Kolorowe stroje, śpiewne melodie, gorące tropikalne rytmy i niepowtarzalne show przenoszą świadków zdarzenia w baśniowy świat radości i zabawy rodem z tak popularnej dziś dziecięcej magiolubnej literatury.

Koncert na Ścianie jest jedynym tego typu projektem na świecie.
Z powodu swej niezwykłości- duże zainteresowanie stacji telewizyjnych, rozgłośni radiowych i prasy - jest bardzo atrakcyjną formą promocji dla miast, instytucji, firm prywatnych. Sceną, może być każdy stabilny obiekt architektoniczny - wszelkie budynki (również stalowo - szklane), ściany dowolnej wysokości (w planach - koncert na wschodniej ścianie Pałacu Kultury I Nauki w Warszawie), latarnie morskie, szyby kopalniane, przęsła mostów i inne tego typu konstrukcje. Zastosowanie płócien scenograficznych, specjalistyczne systemy zawieszeń i brak jakiejkolwiek ingerencji w powierzchnię ściany (śruby, haki, gwoździe) czynią, projekt bezpiecznym dla każdego- również zabytkowego obiektu.
Dorobek Koncertu na Ścianie to ponad 300 koncertów w Polsce, Niemczech, Rumunii, w poszczególnych Emiratach Arabskich. Sceną dla koncertu stało się wiele cennych(kilkanaście obiektów wliczonych do Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO) budynków.
Największe wydarzenia to m. in. udział Koncertu na Ścianie w głównych obchodach 35-lecia niepodległości Emiratów Arabskich w Abu Dhabi, wykonanie 82 Koncertów na Ścianie jako główna atrakcja 2 największych festiwali na Środkowym Wschodzie- Global Village Festival i Dubai Shopping Festival, White Nights Festival w Bukareszcie).

Innym spektakularnym dokonaniem Ryszarda Bazarnika jest Największy Bęben Świata

Comments are closed.