Budujemy Eko – Miasto

Budujemy Eko Miasto

PIKNIKI | EVENTY | IMPREZY PLENEROWE

 

Pracownia Architektoniczna dla dzieci.
W dziecięcej pracowni powstają projekty wymarzonego miasta, dzieci zgłębiają tajniki eco designu tworząc meble z materiałów z odzysku.

PRZEBIEG ZAJĘĆ

Zajęcia rozpoczynają się prezentacja multimedialną pobudzającą wyobraźnię dzieci i nawiązującą do tematów związanych z urbanistyką i miejską ekologią.

W dalszej części warsztat ma charakter gry zespołowej.
Na początku zabawy każdy uczestnik lub grupa (lub grupa 2-3 dzieci) otrzymuje tę samą kwotę pieniędzy (sztuczne banknoty) i rozpoczyna się gra.
Każdy z uczestników/grupa buduje z materiałów z odzysku fragment (dzielnicę) wspólnego miasta.
Na początku należy zakupić potrzebne materiały do budowy swojej dzielnicy: pudełka na domy, sztuczną trawę, produkty do stworzenia placów zabaw, oczyszczalni ścieków, itp.
Każdy ma za zadanie dbać o to aby jego dzielnica była ekologiczna i jak najbardziej sprzyjająca mieszkańcom.
Pod koniec warsztatu każdy uczestnik/grupa rozpoczyna zwiedzanie miasta: dzielnic swoich kolegów. Wstęp do każdej dzielnicy jest płatny (kosztuje tyle samo). Zadanie polega zareklamowaniu (prezentacja ustna) swojej dzielnicy tak aby jak najwięcej mieszkańców chciało ją odwiedzić. Dzięki temu twórcy tego fragmentu miasta zdobędą najwięcej funduszy na dalszą rozbudowę swojej dzielnicy.

SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE

  • czas trwania 1 warsztatu: - ok. 60 minut
  • maksymalna liczba dzieci w 1 grupie: 30 (maksymalna liczba dzieci, które odbędą zajęcia: 180)
  • maksymalna ilość grup w ciągu dnia - 5

 

Opcjonalnie warsztaty mogą odbywać  się w trybie ciągłym - dzieci podchodzą do stanowiska i biorą udział w zajęciach, zajęcia odbywają się wtedy bez prezentacji.

dla-dzieci-grid

Comments are closed.