Ania jest instruktorką gry na bębnach, konsultantką i co śmiało można przyznać - najlepszą polską perkusjonistką.
Na polskiej scenie muzycznej Ania zaistniała w latach 1986-1999, w których to, jako perkusistka i wokalistka, współtworzyła Orkiestrę Na Zdrowie Jacka Kleyffa. Przez ten czas wchodziła w skład pierwszych w Polsce zepołów bębniarskich: Pachanga, Papa Drum, Uado Taraban, Wadada, Słoma i Bębnoluby, Pagota, Djembe Jet, a nawet zespołu grającego muz. ludową – Strumień i medytacyjną – Asunta.
Od około 1999 roku w składzie lub występowała gościnnie z wieloma artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne. Byli wśród nich: Drum Freaks, Danuta Błażejczyk, Voo Voo, Włodek „Kinior” Kiniorski, Jose Torres, Justyna Steczkowska, Trebunie Tutki, Marek Biliński, Brygada Kryzys, Wszystkie Wschody Słońca, Krzysztof Kasa Kasowski, Maryla Rodowicz, Faber Blue, Calle Sol, Zbigniew Hołdys, Adam Sztaba ( I edycja „Tańca z gwiazdami”), Teatr Akt, Teatr Scena 96, „Piotruś Pan”- musical J.Józefowicza, Paco Sarr, Mamadou Diouf.
Od 2001r. Ania gra zaciekle w Budce Suflera, a także w powstałym w 2007 roku zespole Konoba (rytmy zach.-afrykańskie) na djembe i balafonie. W 2007r. nagrała z zespołem Hey płytę „Hey unplugged„. Prócz działalności koncertowej prowadzi warsztaty i udziela się sesyjnie.