Koncert na Ścianie

Koncert na Ścianie

Koncert na Ścianie to niezwykłe show, którego sceną stają się ściany dowolnego obiektu. Muzycy grają stojąc na niej wbrew prawom grawitacji

Przedsięwzięcie z gatunku wydarzeń niewiarygodnych. Muzycy pod kierunkiem znanego z "Randki w Ciemno" multiinstrumentalisty Ryszarda Bazarnika grają, wbrew prawu grawitacji stojąc na pionowej scenie.
Zabezpieczeni alpinistycznymi linami wykonują arcyniebezpieczny, pełnowymiarowy, dwugodzinny koncert. Cyrkowe ewolucje i naścienne tańce w wykonaniu samych muzyków, z udziałem podniebnych tancerek, szczudlarzy, ekwilibrystów, gry świateł, pokazów ogni, to zapowiedź jedynego w środkach i formie muzycznego spektaklu.
Koncert na Ścianie to muzyka inspirowana jest tradycją Afryki, Jamajki, Karaibów, Andaluzji i Bliskiego Wschodu. Kolorowe stroje, śpiewne melodie, gorące tropikalne rytmy i niepowtarzalne show przenoszą świadków zdarzenia w baśniowy świat radości i zabawy rodem z tak populamej dziś dziecięcej magiolubnej literatury.
Vertical Concert ma na swym koncie współpracę z gwiazdami polskiej muzyki rozrywkowej
Wysoki poziom artystyczny zapewniają muzycy w składzie m.in.:

Iza Kowalewska - wokal
Ryszard Bazarnik - instrumenty perkusyjne, parainstrumenty
Eric Folly - wokal, instrumenty perkusyjne
Marcin Olejniczak - gitara basowa
Tomasz Wiktorowicz - gitara elektryczna
Marcin Gańko - saksofon
Rafał Gańko - trąbka

Muzycy projektu "Koncert na Ścianie" słyną z wykonywania projektów ekstremalnych, które przeplatają się z konwencjonalnymi koncertami grupy. W lipcu 2002 roku w Kętrzynie zagrali 72 godzinny koncert trwający nieprzerwanie (równolegle na ośmiu scenach, usytuowanych dookoła placu) 3 doby wołając tą rozbudowaną, formą o pokój na świecie.
Koncert na Ścianie jest jedynym tego typu projektem na świecie.
Z powodu swej niezwykłości- duże zainteresowanie stacji telewizyjnych, rozgłośni radiowych i prasy - jest bardzo atrakcyjną formą promocji dla miast, instytucji, firm prywatnych. Sceną, może być każdy stabilny obiekt architektoniczny - wszelkie budynki (również stalowo - szklane), ściany dowolnej wysokości (w planach - koncert na wschodniej ścianie Pałacu Kultury I Nauki w Warszawie), latarnie morskie, szyby kopalniane, przęsła mostów i inne tego typu konstrukcje. Zastosowanie płócien scenograficznych, specjalistyczne systemy zawieszeń i brak jakiejkolwiek ingerencji w powierzchnię ściany (śruby, haki, gwoździe) czynią, projekt bezpiecznym dla każdego- również zabytkowego obiektu.

Dorobek Koncertu na Ścianie to ponad 300 koncertów w Polsce, Niemczech, Rumunii, w poszczególnych Emiratach Arabskich. Sceną dla koncertu stało się wiele cennych(kilkanaście obiektów wliczonych do Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO) budynków.
Największe wydarzenia to m. in. udział Koncertu na Ścianie w głównych obchodach 35-lecia niepodległości Emiratów Arabskich w Abu Dhabi, wykonanie 82 Koncertów na Ścianie jako główna atrakcja 2 największych festiwali na Środkowym Wschodzie- Global Village Festival i Dubai Shopping Festival, White Nights Festival w Bukareszcie).
Zapraszamy też na oficjalną stronę Koncertu na Ścianie - www.koncertnascianie.pl 

Zapraszamy do owocnej kooperacji

extra-grid
koncerty-i-pokazy-grid
imprezy-plenerowe-grid

Comments are closed.